Zamknij

Kościan. Odpalał fajerwerki na środku ulicy. Wjechał w niego samochód

02.01.2021 09:19
Kościan
fot. Twitter.com/ Andrzej Borowia

W noc sylwestrową w miejscowości Kościan doszło do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna, który na środku drogi odpalał fajerwerki, został potrącony przez rozpędzony samochód dostawczy. 

Do zdarzenia doszło około 15 minut po północy na ulicy Poznańskiej w miejscowości Kościan w Wielkopolsce. Nagranie dramatycznego wypadku pojawiło się w mediach społecznościowych. Opublikował je Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy policji w Poznaniu. 

''Myślę, że po dzisiejszej nocy ten pan nauczył się, że środek ulicy to nie jest dobre miejsce na fajerwerki. Kościan, główna ulica miasta, Nowy Rok'' - napisał na swoim profilu na Twitterze.

Kościan. 40-latek odpalał fajerwerki na środku drogi. Potrącił go samochód

Na nagraniu widać mężczyznę, który na środku jezdni próbuje odpalić fajerwerki. Po chwili zostaje potrącony przez rozpędzony samochód dostawczy. Jak podaje lokalny portal kosciannasygnale.pl, 40-latek został przetransportowany do szpitala w Kościanie. Mężczyzna prawdopodobnie doznał złamania obojczyka i niegroźnych potłuczeń.

35-letni kierowca samochodu dostawczego był trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie zauważył ubranego na czarno mężczyzny. Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności zdarzenia. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Onet/Twitter