Zamknij

Ponton przewrócił się na wodzie. Nie żyje mężczyzna, jego 6-letnia córka w ciężkim stanie

23.08.2021 12:32

W ciężkim stanie jest 6-letnia dziewczynka, która niedzielę po południu wypadła z pontonu na zbiorniku Jeziorsko na pograniczu Wielkopolski i województwa łódzkiego. Niestety, ojca 6-latki nie udało się uratować. 

Wypadek
fot. Damian Klamka/East News

Wypadek miał miejsce w niedzielę po południu na zbiorniku Jeziorsko na pograniczu Wielkopolski i województwa łódzkiego. Ponton, którym płynęli ojciec i jego 6-letnia córka, przewrócił się na wodzie. 

Kościanki. Nie żyje mężczyzna, jego córka w ciężkim stanie

Strażacy i ratownicy wodni szybko wyłowili dziewczynkę, która przeżyła, ponieważ miała na sobie kamizelkę ratunkową. Jak poinformowała reporterka Radia ZET Danka Woźnicka, dziewczynka znajduje się obecnie w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie przetransportowano ją śmigłowcem LPR. Przebywa na oddziale intensywnej terapii, pod respiratorem, a jej stan lekarze określają jako ciężki. 

Mężczyzny szukały dwie specjalistyczne grupy ratownictwa wodno-nurkowego i strażacy z sonarami. Ciało ojca dziewczynki znaleziono po dwóch godzinach, ale niestety, reanimacja nie pomogła i mężczyzna zmarł. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. 

Płock. Łódź wywróciła się na Wiśle, jeden mężczyzna zaginął

To nie był jedyny tragiczny wypadek na wodzie, który wydarzył się w niedzielę. Tego samego dnia wieczorem na Wiśle powyżej miejscowości Świniary niedaleko Płocka - jak informowała miejscowa straż pożarna - z łodzi wypadło trzech mężczyzn. Dwóch z nich wydostało się na brzeg, w tym dzięki pomocy innych osób, natomiast trzeciego mężczyzny nie udało się odnaleźć, mimo trwającej kilka godzin akcji, którą zakończono po zmroku.

Akcję poszukiwawczą wznowiono w poniedziałek rano. Jak potwierdził w prokuraturze "Tygodnik Płocki" zaginionym mężczyzną jest starosta płocki oraz lokalny polityk PSL Mariusz Bieniek.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/DW/Tygodnik Płocki