Zamknij

Ponton z ojcem i 6-letnią córką wywrócił się na wodzie. Mężczyzna nie żyje

22.08.2021 22:13
Wypadek
fot. Damian Klamka/East News

Pomimo reanimacji nie udało się uratować mężczyzny, który w niedzielne popołudnie wraz z 6-letnią córką wpadł do zbiornika Jeziorsko w miejscowości Kościanki (pow. turecki, woj. wielkopolskie). Oboje płynęli pontonem, który wywrócił się na wodzie.

Wypadek - jak przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową kpt. Jacek Erkiert z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku - miał miejsce w niedzielę późnym popołudniem w okolicach ośrodka wypoczynkowego w miejscowości Kościanki (woj. wielkopolskie). 

Kościanki. Na zbiorniku wodnym przewrócił się ponton z ojcem i 6-latką. Mężczyzna nie żyje

Strażacy otrzymali informację o zdarzeniu o godz. 18. - Zgłoszenie dotyczyło wywróconego pontonu i osób, które na nim się znajdowały. Był to mężczyzna i 6-letnie dziecko - powiedział. Jak dodał, z wody udało się podjąć dziecko, które miało na sobie kamizelkę ratunkową.

Śmigłowcem LPR dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Była przytomna. Mężczyznę po około dwóch godzinach poszukiwań wydobyto na powierzchnię wody. Przystąpiono do jego reanimacji, ale przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny

kpt. Jacek Erkiert, KP PSP Turek

Oficer prasowy policji w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski przekazał, że na razie nie są znane bliższe okoliczności tragicznego zdarzenia, a także dokładne dane mężczyzny i dziewczynki. Policjanci starają się ustalić świadków. O wypadku została również powiadomiona prokuratura.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (S. Kiepel)