Zamknij

Kościerzyna. Para uprawiała seks w centrum miasta. Sąd nie miał litości

17.09.2021 11:43

Para, która uprawiała seks na ławce w centrum Kościerzyny, nie uniknęła odpowiedzialności karnej za nieobyczajny wybryk. Nagranie z kamer miejskiego monitoringu pozwoliło ustalić tożsamość mężczyzny i kobiety. 

Kościerzyna. Para uprawiała seks w centrum miasta
fot. Karol Makurat/REPORTER

Seks na ławce w centrum Kościerzyny (woj. pomorskie) wywołał poruszenie wśród mieszkańców miasta. Do niecodziennego zdarzenia doszło we wrześniu 2020 roku. – Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednej z ławek mężczyzna i kobieta uprawiają seks. Na miejsce został wysłany patrol policji – mówił w rozmowie z ''Dziennikiem Bałtyckim'' Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy KPP w Kościerzynie.

Kościerzyna. Para uprawiała seks na ławce. Sąd wydał wyrok

Nagranie z kamer miejskiego monitoringu, które zarejestrowały miłosne uniesienie pary, pozwoliło ustalić tożsamość kochanków. Policja zatrzymała 30-letnią Kamilę H. i 36-letniego Janusza W. Kobieta przyznała się do nieobyczajnego wybryku. Sąd nałożył na 30-latkę grzywnę w wysokości 500 złotych. 

36-latek w trakcie przesłuchania nie przyznał się do winy. Odpowiedzialności jednak nie uniknął. – Sąd uznał obwinionego na winnego zarzucanego mu czynu i wymierzył mu karę 1 miesiąca ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym – przekazał sędzia Łukasz Zioła, rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Gdańsku. Wyrok jest nieprawomocny.

Za dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku w miejscu publicznym, zgodnie z art. 140. Kodeksu wykroczeń, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1,5 tys. zł lub nagana. 

RadioZET.pl/Dziennik Bałtycki