Zamknij

Ks. Boniecki ponownie z zakazem wypowiedzi w mediach

Redakcja
18.11.2017 11:26
Boniecki
fot. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta

Ks. Adam Boniecki, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" został ukarany zakazem swobodnego wypowiadania się w mediach. Będzie mógł jedynie współpracować z redakcją. To już druga taka kara dla duchownego.

O zakazie poinformował w specjalnym komunikacie ks. Piotr Kieniewicz, sekretarz prowincji Zgromadzenia Księży Marianów, do którego należy Boniecki. Pełną treść stanowiska możemy przeczytać na Facebookowym Profilu wspólnoty:

Boniecki naraził się swoim przełożonym m.in. mocny, krytycznym (choć nie wprost) wobec obecnej władzy, kazaniem podczas mszy pogrzebowej Piotra Szczęsnego oraz gestom wsparcia wobec środowisk LGBT. Jak podkreśla w swoim oświadczeniu Kieniewicz, chodzi o "dobro duchowe wiernych i w poczuciu odpowiedzialności za wypowiadane słowa, które w określonych kontekstach tworzonych faktów medialnych wywoływały wśród licznych wiernych dezorientację".

Zobacz także

Tego typu restrykcja została wobec słynnego polskiego duchownego zastosowana po raz drugi. Wcześniej nałożono na niego zakaz swobodnej wypowiedzi w listopadzie 2011 roku, po jego wypowiedziach na temat krzyża w Sejmie oraz po tym, jak stanął w obronie muzyka, lidera zespołu Behemoth Adama "Nergala" Darskiego. Tę karę cofnięto dopiero w lipcu tego roku.

Ks. Adam Boniecki był w latach 1999-2011 redaktorem naczelnym "Tygodnika Powszechnego", obecnie pełni funkcję redaktora-seniora. Znany jest z mocnych, często niezgodnych z oficjalną linią Kościoła, opinii w sprawach społeczno-politycznych.

RadioZET.pl/Onet.pl/MP