Kosiniak-Kamysz: Oczekujemy od Kościoła, że będzie przywracał braterstwo

Redakcja
13.01.2019 19:48
kosiniak kamysz
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

PSL będzie bronił chrześcijańskich korzeni w Polsce, ale żaden Kościół nie może stawać po stronie jednej partii politycznej – mówił w niedzielę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz uczestniczył niedzielę w Lublinie w koncercie noworocznym i tradycyjnym spotkaniu opłatkowym działaczy i sympatyków PSL. Podczas swojego wystąpienia wyraził m.in. oczekiwania względem Kościoła.

Zobacz także

Apel do Kościoła

- Oczekujemy od Kościołów, a szczególnie od Kościoła katolickiego, że będzie jednoczył, będzie przywracał braterstwo, będzie szedł w nurcie solidarności, a nie wykluczania, pozostawiania na marginesie tych, którzy może głosują na inne partie niż ta, która dzisiaj rządzi – powiedział lider PSL.

Lider PSL podkreślał, że w Polsce będą się pojawiać niebezpieczne skrajności: z prawej strony sceny politycznej nacjonalistyczne, szowinistyczne, a z lewej strony – takie, które będą "rozgrzewać wojnę światopoglądową”. - My będziemy stać w miejscu, w którym stoimy od pokoleń. Będziemy bronić korzeni chrześcijańskiej Europy i będziemy bronić korzeni chrześcijańskich w Polsce. Nie damy ich odciąć, bo jesteśmy przywiązani do tej tradycji – deklarował.

Jednocześnie prezes PSL zaapelował do działaczy partii o zaangażowanie w nadchodzące kampanie wyborcze. "Musimy być wszędzie, żeby oprzeć się tej propagandzie, która nas próbuje od trzech lat wyeliminować z życia publicznego. Zrobimy wszystko, żeby dotrzeć do najmniejszych miejscowości" – powiedział.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK