Zamknij

Kosiniak-Kamysz spotkał się z premierem. Panowie przekazali sobie znak pokoju

Redakcja
26.01.2019 21:21
Kosiniak-Kamysz spotkał się z premierem. Panowie przekazali sobie znak pokoju
fot. Twitter:@KosiniakKamysz

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zainicjował w piątek akcję #ZnakPokoju, której celem jest walka z mową nienawiści. Uczestnik akcji musi wytypować konkretne osoby, uścisnąć im dłoń i opublikować zdjęcia w internecie. Lider ludowców wytypował m.in. premiera Morawieckiego i prezydenta Warszawy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Władysław Kosiniak-Kamysz początek akcji #ZnakPokoju ogłosił na Twitterze. Zgodnie z jej zasadami wskazał osoby, którym chce przekazać znak pokoju - premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz także

Kolejny etap to uścisk dłoni z wytypowanymi i opublikowanie wspólnego zdjęcia opatrzonego hasztagiem #ZnakPokoju. Następnie każda ze wskazanych osób powinna wytypować kolejne trzy. "Panowie, jak będzie? Nikt za nas tego nie zrobi" - zachęca lider ludowców wskazanych przez siebie polityków i dziennikarza.

- Szczerze? Po kampanii samorządowej wydawało mi się to niemożliwe. Wiecie, jak było. Od czegoś trzeba zacząć, a zaczyna się od siebie, od prostych gestów. Panie Premierze, teraz kolej na Pana – napisał Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz zaczął od nagrania wideo 

W nagraniu dołączonym do wpisu o akcji prezes PSL zwraca się do internautów, zapraszając ich do udziału. "W ostatnich dniach wiele mówi się o walce z hejtem, z językiem nienawiści. Myślę, że nic się nie zmieni, jeśli nie zaczniemy od siebie. Chciałbym Tobie zaproponować prostą akcję" - mówi Kosiniak-Kamysz.

Zobacz także

"Podajcie dalej znak pokoju. Zmiana zaczyna się od ciebie, ode mnie. Nikt tego za nas nie zrobi. Liczę na was" - apeluje lider ludowców.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/BM