Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kosiniak-Kamysz za budową szerokiego bloku. „Od PO, przez PSL, Nowoczesną, SLD”

03.01.2019 13:41
xxx wiadomosci

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał na antenie Polsat News, że jego formacja nie podjęła jeszcze decyzji co do formuły startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak jednak podkreślił, on sam jest zwolennikiem budowy szerokiego bloku od PO, przez PSL, Nowoczesną, SLD.

Kosiniak-Kamysz za budową szerokiego bloku. „Od PO, przez PSL, Nowoczesną, SLD” fot. R.Oleksiewicz/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Jeżeli chodzi o start w wyborach do Parlamentu Europejskiego mamy trzy warianty: po pierwsze samodzielny start, po drugie budowanie wspólnej listy z PO, po trzecie - do czego bym się skłaniał - budowanie szerokiego bloku różnych formacji politycznych: od PO, przez PSL, Nowoczesną, SLD, bo wtedy to jest alternatywa dla PiS - mówił w programie "Graffiti" prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jak jednak podkreślił, decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. - Ja mogę coś rekomendować członkom PSL, ale nie mogę powiedzieć im, jak mają głosować – przyznał Kosiniak-Kamysz.

Polityk odniósł się także do ostatniego badania IBRIS dla "Rzeczpospolitej", w którym Polacy wskazali go jako najlepszego kandydata na premiera. - Nie skaczę z radości, jak są lepsze sondaże, nie rozpaczam, jak są gorsze. Spokojnie podchodzę do każdego sondażu i wszystkim politykom to doradzam. Najważniejszy sondaż będzie jesienią - to będą wybory parlamentarne, a wcześniej wybory europejskie – ocenił.

RadioZET.pl/PolsatNews/BM

Oceń