Zamknij

Kosiniak-Kamysz za budową szerokiego bloku. „Od PO, przez PSL, Nowoczesną, SLD”

Redakcja
03.01.2019 13:41
Kosiniak-Kamysz za budową szerokiego bloku. „Od PO, przez PSL, Nowoczesną, SLD”
fot. R.Oleksiewicz/Reporter

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał na antenie Polsat News, że jego formacja nie podjęła jeszcze decyzji co do formuły startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak jednak podkreślił, on sam jest zwolennikiem budowy szerokiego bloku od PO, przez PSL, Nowoczesną, SLD.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Jeżeli chodzi o start w wyborach do Parlamentu Europejskiego mamy trzy warianty: po pierwsze samodzielny start, po drugie budowanie wspólnej listy z PO, po trzecie - do czego bym się skłaniał - budowanie szerokiego bloku różnych formacji politycznych: od PO, przez PSL, Nowoczesną, SLD, bo wtedy to jest alternatywa dla PiS - mówił w programie "Graffiti" prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zobacz także

Jak jednak podkreślił, decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. - Ja mogę coś rekomendować członkom PSL, ale nie mogę powiedzieć im, jak mają głosować – przyznał Kosiniak-Kamysz.

Polityk odniósł się także do ostatniego badania IBRIS dla "Rzeczpospolitej", w którym Polacy wskazali go jako najlepszego kandydata na premiera. - Nie skaczę z radości, jak są lepsze sondaże, nie rozpaczam, jak są gorsze. Spokojnie podchodzę do każdego sondażu i wszystkim politykom to doradzam. Najważniejszy sondaż będzie jesienią - to będą wybory parlamentarne, a wcześniej wybory europejskie – ocenił.

RadioZET.pl/PolsatNews/BM