Zamknij

Koszalin: Kryminalni dopadli człowieka, który chciał uprowadzić 11-latkę

Bartłomiej Chudy
27.09.2019 10:19

Kto wie, jak skończyłoby się porwanie 11-latki z Koszalina, gdyby nie przytomna interwencja znajomego rodziny. Jadący autem mężczyzna zobaczył, jak bezdomny zagradza drogę dziecku, chwyta za szyję i każe iść do pobliskiego lasu. Policja złapała już 39-latka podejrzanego o uprowadzenie dziecka.

Policja porwanie
fot. Pixabay

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Skończyło się na strachu, ale niewiele brakowało, by doszło do dramatu. Jak podaje koszalińska policja, nieznajomy mężczyzna zatrzymał wczoraj 11-latkę jadącą rowerem.

Zobacz także

Zagrożoną dziewczynkę zobaczył znajomy rodziny. Na jego widok napastnik puścił dziecko i rzucił się do ucieczki. O sprawie od razu powiadomiono policję.

Mundurowi weryfikowali wcześniej uzyskane informacje i ustalali szczegóły. Policjanci przez kolejne godziny sprawdzali przyległe ulice, przeglądali monitoring miejski i z pobliskich punktów handlowych, aby ustalić kierunek odejścia sprawcy. KPP w Koszalinie

Działania przyniosły zamierzony efekt. Już dzień później kryminalni zatrzymali podejrzanego. To 39-latek, który został osadzony w policyjnym areszcie. Niebawem powinien usłyszeć zarzuty.

Mundurowi wciąż pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia, celem zakwalifikowania czynu prokuratorowi w Koszalinie.

RadioZET.pl