Zamknij

Skazany za zjedzenie śliwki w czekoladzie. Prokuratura odwoła się od wyroku

10.03.2020 14:40
Skazany za zjedzenie śliwki w czekoladzie. Prokuratura odwoła się od wyroku
fot. East News

Prokuratura w Koszalinie odwoła się od wyroku sądu, który skazał pana Romana Wawrzyniaka za zjedzenie śliwki w czekoladzie na terenie sklepu. Sędziowie uznali, że adekwatną karą będzie 20 zł grzywny i zwrot 100 zł kosztów sądowych. Śledczy wnoszą o uznanie winy, ale odstąpienie od wymierzenia kary.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Wraca kuriozalna sprawa z minionych wakacji. Pan Roman Wawrzyniak przebywał na wczasach z rodziną. W jednym z kołobrzeskich sklepów zjadł śliwkę w czekoladzie. O sprawie powiadomiono policję, mężczyzna nie przyznał się do winy, twierdząc, że… degustował cukierka.

Zobacz także

Sprawa trafiła do sądu, który 6 lutego skazał emeryta na 20 zł grzywny i 100 zł zwrotu za koszty sądowe. Temat wywołał ogromne poruszenie w kraju, znaczna część opinii publicznej uznaje niewspółmierność kary do czynu, a zwłaszcza poczynionej straty.

Pan Roman wnosił przed sądem o uniewinnienie. Po wyroku uznał, że nie będzie się odwoływał. W jego imieniu uczyni to jednak prokuratura.

Zobacz także

Jak podał PAP, prokuratura z Koszalina wniosła apelacją od wyroku sądu.

Po uzyskaniu uzasadnienia wyroku, prokurator wniósł apelację, którą rozpatrzy Sąd Okręgowy w Koszalinie. Prokurator niezmiennie domaga się odstąpienia wymierzenia kary

 – powiedział PAP Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. 

 RadioZET.pl/PAP