Zamknij

Wielka ewakuacja bloku w Koszalinie. Trwa akcja służb

Redakcja
22.05.2017 21:40
Wielka ewakuacja bloku w Koszalinie. Trwa akcja służb
fot. sxc.hu

Straż pożarna podjęła w poniedziałek wieczorem decyzję o ewakuacji mieszkańców trzeciego bloku przy ul. Władysława IV w Koszalinie z powodu ryzyka uszkodzenia jednego z budynków. Do tej pory z dwóch wieżowców wyprowadzono ponad 350 osób. Do badania sprawy będzie użyty sejsmograf.

- Mieszkańcy bloku przy ulicy Władysława IV 60 poinformowali służby o przesuwających się przedmiotach w ich domach - powiedział oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak. Przybyłe na miejsce dwa zastępy straży pożarnej potwierdziły to zdarzenie. Strażacy nie odnotowali pęknięć zewnętrznych ścian, ale stwierdzili, że "budynek pracuje".

- Mieszkańcy zostali wyprowadzeni z bloków. Część osób udała się do swoich rodzin, inny są obecnie w autobusach, które zostały podstawione pod budynkami. Nikomu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo - zaznaczył Kubiak.

- Na miejscu pracują pracownicy nadzoru budowlanego, którzy muszą ocenić czy budynek może komuś zagrażać. To bardzo duży blok, mający 4 klatki i 10 pięter. Dlatego trzeba sprawdzić wszystkie mieszkania zanim pozwolimy wrócić komukolwiek do domu - dodał.

Teren wokół bloków został ogrodzony. - Na miejsce zostanie sprowadzony sejsmograf, aby zbadać czy falowanie budynków jest efektem jakichkolwiek drgań występujących w pobliżu wieżowców. Urządzenie zostanie przywiezione z okolicznej budowy drogi S6 - wyjaśnił.

Na miejscu pracują zastępy jednostek ratowniczo-gaśniczych, funkcjonariusze policji, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i energetyczne.

RadioZET.pl/PAP/DG