Ewakuowani mieszkańcy z bloków w Koszalinie wracają do domów

Redakcja
22.05.2017 23:08
Ewakuowani mieszkańcy z bloków w Koszalinie wracają do domów
fot. PAP

Inspektor nadzoru budowlanego po wykonaniu pomiarów sejsmicznych zezwolił na powrót mieszkańców do trzech bloków przy Władysława IV w Koszalinie. W poniedziałek wieczorem około 1000 osób zostało ewakuowanych ze swoich mieszkań z powodu ryzyka uszkodzenia jednego z budynków.

Mieszkańcy bloku przy ul. Władysława IV 60 poinformowali służby o przesuwających się przedmiotach w mieszkaniach położonych na najwyższych piętrach. Przybyłe na miejsce dwa zastępy straży pożarnej potwierdziły to zdarzenie. Strażacy nie odnotowali pęknięć zewnętrznych ścian, ale stwierdzili, że "budynek pracuje".

Z bloku, w którym mieszkańcy mieli odczuwać drgania oraz z dwóch bliźniaczych 10-piętrowych wieżowców ewakuowano w sumie ok. 1000 osób.

- Wyniki pomiarów sejsmicznych, które były prowadzone we wszystkich klatkach schodowych wieżowca nie wykazały zagrożenia - poinformował oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak. Jak dodał, inspektor nadzoru budowlanego zezwolił na przywrócenie budynku do użytku.

- Po tym jak w budynkach zostaną przywrócone media, ludzie będą mogli wrócić do swoich mieszkań - wyjaśnił Kubiak.

Podczas ewakuacji na miejscu pracowały zastępy jednostek ratowniczo-gaśniczych, funkcjonariusze policji, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i energetyczne.

RadioZET.pl/PAP/DG