Zamknij

Maleńka dziewczynka w oknie życia. Widać było owiniętą pępowinę

Redakcja
03.06.2018 21:05
Noworodek

2 czerwca o godzinie 18.43 w koszalińskim oknie życia pozostawiono nowo narodzoną dziewczynkę – podaje Onet, powołując się na KAI. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz kierowniczka DSM w rozmowie z mediami nie kryli radości z powodu ocalenia ludzkiego życia. – Po raz kolejny okazuje się, że okno jest potrzebne. To przestrzeń ratująca życie – powiedział ks. Tomasz Roda.

Dziecko w oknie życia 

Noworodka w oknie życia w Domu Samotnej Matki w Koszalinie znalazła Agnieszka Jokiel, dla której był to pierwszy dzień pracy w DSM. – Dziecko było dopiero co urodzone. Widać było owiniętą pępowinę. Mamy konkretne procedury w takich wypadkach. Powiadomiłyśmy więc natychmiast pogotowie i policję. Dziecko zostało zabrane – dodała. 

Zobacz także

Okno życia to specjalnie dostosowane miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. Okno życia przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi znajduje się przy ul. Hożej 53. Siostry pełnią nieustanny dyżur w tym miejscu. Poświęcił je 6 grudnia 2008 roku abp Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce.

Pierwsze okno życia w Polsce zostało otwarte w Krakowie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w marcu 2006 roku. Znajduje się w działającym od 1978 r. Domu Samotnej Matki.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/Onet/DG