Zamknij

Tragiczny pożar w wieżowcu. Jedna osoba nie żyje, 200 ewakuowanych

05.06.2020 09:27
pożar w Koszalinie
fot. EAST NEWS/Facebook.com/Koszalininfo

Jedna osoba nie żyje, a cztery zostały ranne w wyniku pożaru wieżowca przy ul. Starzyńskiego w Koszalinie. Poszkodowani trafili do szpitala. Wszystkich mieszkańców ewakuowano.

Tragiczny pożar w Koszalinie. Ogień zajął mieszkanie na czwartym piętrze bloku przy ul. Starzyńskiego w Koszalinie. Jak poinformowała w piątek oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec, około 200 osób zostało ewakuowanych.

Zobacz także

Pożar w Koszalinie. Jedna osoba nie żyje, cztery zostały ranne

Zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na czwartym piętrze w jednej z klatek wieżowca przy ul. Starzyńskiego w Koszalinie służby otrzymały około godz. 23 w czwartek. Akcja gaśniczo-ratownicza trwała ponad 5 godzin.

Nie żyje 67-letnia kobieta, która wyszła na zadymioną klatkę i zatruła się tleniem węgla. Natomiast lokatorka mieszkania, w którym wybuchł pożar, oraz jeszcze trzy osoby – kobieta i dwóch mężczyzn – zostali przewiezieni do szpitala. Z mieszkań z dwóch klatek schodowych wieżowca ewakuowano około 200 osób

– poinformowała Kosiec.

Policjantka przekazała, że powołano sztab kryzysowy. Teraz od decyzji inspektora nadzoru budowlanego będzie zależało, czy i kiedy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań. "Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia. Jesteśmy w stałym kontakcie ze spółdzielnią mieszkaniową” – powiedziała kom. Kosiec.

Jak informuje koszalininfo.pl, który zamieścił na swojej stronie wideo z miejsca pożaru, w akcji gaśniczej brało udział 13 zastępów Straży Pożarnej, a na miejscu pomocy pacjentom udzielały cztery zespoły ratownictwa medycznego.

Cztery osoby trafiły do szpitala: dwóch mężczyzn w wieku 90 i 72 lat oraz dwie kobiety w wieku 40 i 88 lat. "Wszyscy narażeni na działanie dymu bez poparzeń" – tłumaczyła w rozmowie z koszalińskim portalem rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Targaszewska.

RadioZET.pl/PAP/Koszalininfo.pl