Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Kosztowne plany ZUS. Nawet 12 milionów złotych na mundurki dla pracowników

Redakcja
16.02.2018 17:13
Kosztowne plany ZUS. Nawet 12 milionów złotych na mundurki dla pracowników
fot. Pixabay

Panie w eleganckich garsonkach, a panowie w garniturach – to nowy pomysł władz ZUS, na który, jak donosi „Gazeta Olsztyńska”, wydane może zostać nawet 12 mln złotych.

Plan zakupu odzieży dla pracowników ZUS wywołał poruszenie z powodu kwoty, jaka ma być na to przeznaczona. „Gazeta Olsztyńska” podaje, że ma to kosztować aż 12 mln złotych. Wychodzi zatem, że jeden komplet będzie warty od 3,5 do 5 tys. złotych. Do drożej, niż w markowych sklepach.

Kosztowne zakupy

Zdaniem ZUS, są pieniądze na zakup mundurków dla pracowników. – Rzeczywiście organizacje związkowe działające w ZUS zgłosiły do zarządu Zakładu wniosek o zakup odzieży służbowej dla pracowników sal obsługi klienta, a zarząd Zakładu zlecił analizę finansową oraz możliwej formy prawnej zakupu.Zakład dysponuje oszczędnościami, które może przeznaczyć na ten zakup, ale ostateczne decyzje co do formuły takowego zakupu nie zapadły – czytamy w komunikacie ZUS cytowanym przez „Gazetę Olsztyńską”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Eleganckie stroje dla pracowników

Jak do tej pory nie ma konkretnych informacji o markach i modelach odzieży dla pracowników ZUS. „Żaden przetarg w sprawie zakupu służbowej odzieży dla pracowników bezpośredniej obsługi klienta nie został jeszcze ogłoszony” – czytamy w komunikacie. Reporterzy „Gazety Olsztyńskiej” chcieli porozmawiać o tej sprawie z przedstawicielami związków zawodowych ZUS, jednak ci odmówili komentarza.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Olsztynska/strz