Zamknij

Kotka, która zaginęła podczas lotu odnaleziona! Jest wychudzona i przestraszona

Redakcja
28.10.2018 16:08

Jak dowiedziało się w niedzielę Radio ZET odnalazła się kotka, która 19 października zaginęła podczas lotu samolotem linii Norwegian. Zwierzę było przewożone w specjalnym transporterze, w luku bagażowym.

Zaginęła kotka podczas lotu
fot. RadioZET

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kotka o imieniu Łupina odnalazła się po ośmiu dniach poszukiwań. Właścicielka prosiła o pomoc w poszukiwaniach między innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych. W akcję poszukiwawczą cały czas zaangażowany był personel lotniska Chopina w Warszawie.

Zobacz także

Przypomnijmy, że samolot leciał z Oslo do polskiej stolicy.

Zobacz także

Jak poinformowała w niedzielę właścicielka, kotka jest wychudzona i przestraszona ale bezpieczna.

Pusta klatka i wyłamane drzwiczki

19 października zaginął jeden z kotów, które – umieszczone  w przystosowanych transporterach – leciały z Oslo do Warszawy. Kiedy samolot wylądował w Polsce, jedna z klatek była pusta i miała wyłamane drzwiczki.

Właściciele kota nagłośnili sprawę w mediach społecznościowych, głównie na Faceboku. Jak poinformowali, firma Welcome Airport Services – zajmująca się naziemną obsługą samolotu i pasażerów –  nie podeszła poważnie do problemu i potraktowała ich z ignorancją. Innego wówczas zdania byli przedstawiciele firmy, którzy zapewniali , że sprawę potraktowali priorytetowo.

Zobacz także

Wcześniej, nie było żadnych przeciwskazań do dopuszczenia kotów na pokład samolotu. Gdyby nie były odpowiednio zabezpieczone, pracownik obsługi powinien odmówić przyjęcia zwierząt. Jak wynika z wpisu na FB, właścicielce udało się dowiedzieć, że na kamerach widać, że jeden z pracowników transporter zgubił i wrócił on już bez lokatora. 

 RadioZET/JZ