Zamknij

Okradli bankomat i wysadzili go w powietrze. Policja szuka sprawców

Redakcja
03.09.2018 13:43
Policja szuka złodziei, którzy są odpowiedzialni za wybuch bankomatu w Kożuchowie
fot. Shutterstock

Nowosolska policja szuka złodziei, którzy w poniedziałek o 4.00 nad ranem okradli bankomat, a następnie wysadzili go za pomocą sprężonego gazu.

Policjanci z Nowej Soli około 4 nad ranem otrzymali zgłoszenie o kradzieży i wybuchu, do którego doszło w poniedziałek na ulicy Nowosolnej w Kożuchowie (woj. Lubuskie).

Policja szuka sprawców

Przestępcy zabrali z bankomatu kasetkę z pieniędzmi, a następnie wysadzili urządzenie w powietrze.

– Na miejscu przestępstwa trwają oględziny. Zabezpieczony został materiał z monitoringu. Prowadzimy także intensywne czynności operacyjne mające na celu ujęcie osób odpowiedzialnych za tę kradzież – powiedziała starsza sierżant oraz rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, Justyna Sęczkowska.

Ilość ukradzionej gotówki nieznana

Urządzenie należy do Banku Spółdzielczego. Znajduje się w okolicy jednego z supermarketów i jest wbudowane w ścianę budynku. Wybuch bardzo poważnie je uszkodził. Na razie nie jest znana ilość skradzionej z jego wnętrza gotówki.

Rzecznik dodała, że to już kolejna próba zniszczenia bankomatu w Kożuchowie. W czerwcu bieżącego roku trzech przestępców okradło inny bankomat, również należący do Banku Spółdzielczego. – Próba była nieskuteczna. Było to usiłowanie kradzieży z włamaniem – wyjaśniała Sęczkowska. Złodzieje, którzy mieli wysadzić urządzenie, odjechali z miejsca zdarzenia czarnym audi.

radioZET.pl/gazeta lubuska/PAP/JZ