Wypożyczyli luksusowe auto żeby je rozebrać i ukraść części. Wpadli przez GPS

19.11.2019 14:16
Kradzież mercedes
fot. KPP Szamotuły

Nawet pięć lat więzienia grozi trzem mężczyznom, którzy wypożyczyli luksusowego mercedesa, a następnie rozkręcili na części pierwsze w lesie nieopodal Szamotuł (woj. wielkopolskie). Paserów udało się złapać dzięki zamontowanemu nadajnikowi GPS.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O możliwości kradzieży Mercedesa Benz AMG A 45 powiadomił policję właściciel wypożyczalni. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach, znamienny okazał się sygnał z zamontowanego w aucie nadajnika GPS.

Zobacz także

Właściciel wynajął samochód osobowy marki Mercedes Benz AMG A 45. Samochód był z serii limitowanej, jego wartość to blisko 170 tys. zł. Poinformował, że wypożyczony samochód miał nadajnik GPS, który nadał ostatni sygnał z lasu w Radzynach i wysłał informację, że w pojedźcie została otwarta pokrywa silnika, co świadczyć może o kradzieży samochodu

Ewelina Grzeszkowiak, KPP w Szamotułach

Na miejsce udali się kryminalni z Szamotuł. Zastali na leśnej drodze mężczyzn, którzy pakowali do Forda Transita części po mercedesie. Niedaleko stał rozmontowany mercedes.

Na pytanie mundurowych - co robią w lesie - odpowiedzieli, że rozkręcają samochód, który znaleźli

Ewelina Grzeszkowiak, KPP w Szamotułach

Zaznaczyła, że auto nie miało już kół, drzwi, pokrywy silnika, lamp, zderzaków oraz wyposażenia wnętrza. Znajdowały się w fordzie.

Zobacz także

Obu mężczyzn w wieku 33 i 37 lat zatrzymano. Trzeciego z podejrzanych złapano dwa dni później, w miejscu zamieszkania. Zdążył uciec tuż przed przyjazdem kryminalnych.

Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące paserstwa. Grozi im do pięciu lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP