Pijany i pod wpływem narkotyków ukradł wóz strażacki. Doszło do kolizji

Redakcja
30.11.2018 10:27
Pijany i pod wpływem narkotyków ukradł wóz strażacki. Doszło do kolizji
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Do kradzieży wozu strażackiego doszło w Krakowie. Złodziej – pijany i po narkotykach – przejechał 20 kilometrów od komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej do Skawiny. Tam zatrzymał się na przydrożnym słupie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek, o godzinie 21.00 mężczyzna zakradł się do remizy straży, gdy ratownicy wyjeżdżali na akcję gaśniczą. Ukradł wóz strażacki i staranował bramę wraz ze szlabanem. Po trwającym kilkadziesiąt minut pościgu policjanci zatrzymali go w miejscowości Słomniki – informuje małopolska policja.

Staranował bramę i szlaban

– Do wtargnięcia na teren straży doszło w momencie, kiedy strażacy wyjeżdżali na akcję. Wtedy mężczyzna dostał się na teren budynku, skąd ukradł wóz gaśniczy. Wyjeżdżając, staranował bramę oraz szlaban. Będący świadkiem brawurowej ucieczki dyspozytor poinformował natychmiastowo o całym zajściu krakowską policję – powiedział rzecznik krakowskiej straży pożarnej.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej w Krakowie Barbara Szczerba, 21-letni mieszkaniec województwa śląskiego został zatrzymany po policyjnym pościgu w miejscowości Słomniki.

Zobacz także

– Mężczyzna miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postawiła blokady drogowe w Krakowie oraz na terenie powiatu krakowskiego. W trakcie trwania pościgu 21-latek spowodował kilka kolizji drogowych. Został zatrzymany po jednej z nich – podkreślił.

Zobacz także

Policja stara się ustalić szczegóły wypadków, które spowodował mężczyzna.

RadioZET/PAP/JZ