Zamknij

Koniec biura prasowego w krakowskiej kurii. Abp Jędraszewski ma dość mediów?

20.09.2019 20:25
Abp Marek Jędraszewski
fot. PAP/Łukasz Gągulski

Kuria Metropolitalna w Krakowie kończy z biurem prasowym w obecnym składzie. Sęk w tym, że pracujące do tej pory w biurze kobiety dowiedziały się o sprawie zaledwie kilka dni temu. Z dnia na dzień zostały na przysłowiowym „lodzie”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Abp Marek Jędraszewski nie ma ostatnio dobrej prasy. Jego słowa o „tęczowej zarazie” dzielą społeczeństwo, również tych wierzących. Uderza w ideologię LGBT, której reprezentantów uważa za siły obłąkańcze i związane z seksem. Daje temu wyraz na kolejnych homiliach. 

Kuria prowadzone przez Jędraszewskiego postanowiła zrezygnować z usług dotychczasowego biura prasowego. Sposób w jaki to uczyniła pozostawia wiele do życzenia.

W czwartek 19 września od księdza ekonoma otrzymałyśmy całkowicie zaskakującą dla nas informację, że decyzją księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego metropolity krakowskiego z dniem 1 października cały nasz pięcioosobowy zespół biura prasowego kończy pracę, a tworzony jest nowy zespół. Nie znamy przyczyn tej decyzji, nikt nam wcześniej nie przedstawił żadnych merytorycznych uwag na temat jakości naszej pracy

list kobiet pracujących w dawnym biurze prasowym kurii

Kuria: Korzystamy z okresu wypowiedzenia

Taki obrót spraw jest szeroko komentowany w mediach, zarówno ogólnopolskich jak i tych lokalnych. Kuria odniosła się do sprawy w reakcji na ostry artykuł serwisu lovekrakow.pl. Zdementowała, jakoby rozwiązała umowy bez uprzedzeń. Arcybiskup postanowił podziękować wszystkim przedstawicielkom biura prasowego korzystając z miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Zespół osób tworzących Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej świadczył dotychczas usługi na rzecz Archidiecezji Krakowskiej na podstawie umów cywilnoprawnych, które przewidywały miesięczne okresy wypowiedzenia. Takie warunki zostały zaakceptowane przez strony i nigdy nie były kwestionowane. W świetle obowiązujących umów, każda ze stron mogła, bez wskazywania uzasadnienia, zakończyć współpracę za miesięcznym okresem wypowiedzenia. Archidiecezja Krakowska zamierza z tego prawa skorzystać i zakończyć współpracę z dotychczasowym Biurem Prasowym z zachowaniem wszystkich praw, które przysługują w świetle podpisanych umów

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Kobiety są sfrustrowane takim sposobem potraktowania. Jak zaznacza „Fakt” są to młode mamy z dziećmi na utrzymaniu, które postawiono przed faktem dokonanym.

RadioZET.pl/Fakt/Diecezja.pl