Zamknij

Mężczyzna hajlował, odmawiając „Ojcze nasz”. Skandal na orszaku Trzech Króli

Redakcja
07.01.2019 13:49

Członkowie organizacji "Dość milczenia" zapowiadają złożenie doniesienia na policję na dwóch mężczyzn, którzy w święto Trzech Króli zakłócili manifestację przeciwko pedofilii w Kościele – donosi krakowski oddział „Gazety Wyborczej”.

kraków manifestacja pedofilia w kościele
fot. Facebook screen

Manifestacja przeciw pedofilii w Kościele odbyła się 6 stycznia podczas przemarszu Orszaku Trzech Króli w Krakowie. Przebrani za duchownych członkowie organizacji „Dość milczenia” protestowali z uwieszonymi na szyi tabliczkami z napisami: „winny” i „pedofil”. W rękach trzymali transparenty: „Myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem zgrzeszyliście” czy „Dość bezkarności księży i biskupów”.

Zobacz także

Demonstrację około 30 osób zakłóciło dwóch mężczyzn. - Najpierw podszedł do nas mężczyzna i wyrwał jeden z transparentów. Rzucał nim o ziemię, poważnie go uszkodził. Incydent przerwała interwencja policji - opisuje w rozmowie z „Wyborczą” Katarzyna Wójtowicz z organizacji „Dość milczenia”.

Drugi z mężczyzn – z koroną na głowie – hajlował naprzeciwko protestujących, jednocześnie odmawiając modlitwę "Ojcze nasz". Incydent został uwieczniony na filmie opublikowanym na profilu Video-KOD (ok. 19 minuty).

- Nie ma w nas zgody na promowanie ustrojów totalitarnych. Przechodnie trącali nas łokciami, szturchali, pluli w naszą stronę. Gdyby nie policja, która zabezpieczała naszą manifestację podczas orszaku, mogłoby dojść do jeszcze bardziej nieprzyjemnych incydentów - mówi „Wyborczej” Wójtowicz.

Organizatorzy manifestacji zapowiedzieli już, że złożą doniesienie w tej sprawie. Mężczyźni mogą odpowiedzieć za propagowanie faszyzmu, zakłócenie zgromadzenia i zniszczenie mienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/MK