Strzelanina w Krakowie. Są nowe fakty w sprawie

Redakcja
23.01.2019 16:10
strzelanina w Krakowie
fot. East News

Mieszkaniec Małopolski postrzelony przez funkcjonariusza jest w stanie ciężkim - ustaliło Radio ZET. Mężczyzna we wtorek miał być agresywny względem policjanta, uciekać i usiłować wyrwać mu broń. Sprawą zajęła się prokuratura w Krakowie.

Do strzelaniny doszło we wtorek po południu na osiedlu Dywizjonu 303 w Nowej Hucie w Krakowie. Zgodnie z relacją policjantów, podczas rutynowej kontroli 25-letni kierowca odmówił poddania się testom na obecność narkotyków, uderzył mundurowego, usiłował wyrwać mu broń i zaczął uciekać. Funkcjonariusze postrzelili mężczyznę w tułów. Wcześniej oddali strzały ostrzegawcze. Według nieoficjalnych ustaleń Radia ZET, oddano w sumie 11 strzałów. 

Zobacz także

25-latek został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł dwie operacje. Jak ustalił reporter Radia ZET, jego stan jest ciężki. Na chwilę obecną przesłuchanie nie jest możliwe.

Wiadomo już, że w samochodzie postrzelonego znaleziono dwie maczety i nóż. Przesłuchano również kobietę, która podróżowała z mężczyzną.

Napastnik miał w bagażniku maczety

Wtorkowy incydent jest już badany przez prokuraturę. Czynności będą prowadzone w kierunku czynów związanych ze stosowaniem przemocy lub gróźb bezprawnych w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania czynności służbowej. Jak dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Janusz Hnatko, w odrębnym postępowaniu będzie badana prawidłowość podjętych przez policjantów czynności służbowych, w tym użycia broni.

Na polecenie prokuratora zabezpieczono broń służbową, wideorejestrator z radiowozu, zapisy monitoringów z okolicznych budynków. Na miejscu oględzin zabezpieczono łuski. Do badań toksykologicznych zabezpieczono również krew wszystkich uczestników zdarzenia.

Badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że policjanci byli trzeźwi. Żaden z nich nie został jeszcze przesłuchany. Nie zgodził się na to psycholog. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PT/MK