Zamknij

Wystawił 1,5-roczną córeczkę za okno jadącego autobusu

Redakcja
10.05.2019 10:34
Wystawił 1,5-roczną córeczkę za okno jadącego autobusu
fot. policja.pl

Ojciec 1,5-rocznej córki po kłótni ze swoją partnerką wystawił dziecko przez okno jadącego autobusu. Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Za narażenie dziecka na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia lub życia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do sytuacji doszło na początku tygodnia w jednym z autobusów linii 503 w Krakowie. Wśród podróżujących pojazdem była para konkubentów z 1,5-rocznym dzieckiem. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni. Nagle mężczyzna zabrał kobiecie córeczkę i wystawił ją przez okno jadącego autobusu w taki sposób, że cała zawisła nad jezdnią. Ojciec był wyjątkowo okrutny, ponieważ przez mały otwór okienny wystawił najpierw główkę dziecka, a potem nogi.

Kierowca pojazdu widząc, co się dzieje, zatrzymał autobus i zwrócił uwagę mężczyźnie. Ten oddał dziecko partnerce, podbiegł i uderzył, a następnie zwyzywał kierującego. W międzyczasie świadkiem niebezpiecznego zdarzenia był przejeżdżający tamtędy policjant, który podjął interwencję. Funkcjonariusz obezwładnił agresora, założył mu kajdanki i wezwał patrol.

28-latek tłumaczył się na komisariacie, że „chciał pokazać dziecku świat z innej perspektywy”. Grozi mu do 5 lat więzienia. 8 maja sąd wydał nakaz tymczasowego zatrzymania mężczyzny na okres trzech miesięcy.

RadioZET.pl/malopolska.policja.gov.pl, radiokrakow.pl/MW