Napadł na parę, podpalił ludzi w altance. Prokuratura chce dożywocia

25.06.2019 14:56
Napadł na parę, podpalił ludzi w altance. Prokuratura chce dożywocia
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Dożywocie grozi Pawłowi K., który w marcu 2018 roku w Krakowie celowo podpalił drewnianą i zamkniętą altanę. W wyniku pożaru zmarła kobieta, a jej parter doznał poważnych obrażeń. Znamy termin wyroku.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura domagała się na dzisiejszej rozprawie przed krakowskim sądem najwyższej możliwej kary. Podpalacz miał działać z premedytacją, pod wpływem alkoholu. W ocenie śledczych miał „skłonność do agresji i ulegania impulsom przy odmowie zaspokojenia potrzeb”.

Zobacz także

Oskarżony Paweł K. w marcu ubiegłego roku wtargnął do drewnianej altanki. Napadł na przebywającą w środku parę. K. uderzał mężczyznę, natomiast kobietę — z którą znał się od dziecka, a przed laty był nawet związany — rozebrał i przywiązał do gwoździa w ścianie. To uniemożliwiło jej ucieczkę. Po wszystkim piroman podpalił altankę. Sprawa była szeroko komentowana przez krakowskie media. K. był już karany sądownie, co oznacza, że będzie podlegał karze nie krótszej niż 12 lat więzienia. 

Obrona K. wniosła o karę w dolnych granicach, powołując się na jego postawę po uchwyceniu i współpracę z organami ścigania w wyjaśnianiu sprawy. Mężczyzna przyznał się do winy.

– Żałuję tego, co się stało. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie – mówił dziś oskarżony.

Wyrok w tej sprawie zapadnie 2 lipca.

RadioZET.pl/PAP