Zamknij

„Tulipan” z Krakowa. Rozkochiwał kobiety, a potem je okradał

Redakcja
27.02.2018 12:04
Policja
fot. Flickr

Ponad 7 tysięcy złotych wyłudził od kilku poznanych w internecie młodych kobiet trener fitness z Krakowa. Wyszukiwał je na portalach randkowych, rozkochiwał w sobie, a następnie wyłudzał pieniądze i wartościowe przedmioty, po czym porzucał.

Jak funkcjonariuszom udało się wpaść na jego trop? Od momentu wpłynięcia pierwszej skargi od dwudziestokilkuletniej studentki z Krakowa do zatrzymania oszusta minęło ponad pół roku. Mężczyzna pochodzi ze Śląska, ale policjantom udało się ustalić, że mieszka w Krakowie — praca operacyjna, m.in. na portalach randkowych, pozwoliła ustalić jego miejsce zamieszkania.

Sposób działania mężczyzny był prosty: poznawał kobiety w internecie, spotykał się z nimi, zdobywał ich zaufanie i pożyczał pieniądze, biżuterię, od jednej otrzymał nawet kartę do bankomatu z PIN-em. W ten sposób okradł co najmniej cztery kobiety.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

„18 lutego sprawca został zatrzymany. Usłyszał 33 zarzuty oszustwa ( art.286 KK), za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Jak twierdził, potrzebował pieniędzy na… narkotyki” — czytamy na stronie krakowskiej policji.

Jednak ofiar krakowskiego „Tulipana” może być więcej. Policjanci proszą poszkodowane kobiety o zgłaszanie się na komisariat IV w Krakowie.

RadioZET.pl/Policja Kraków/PT/MP