Dwa ciała znalezione w krakowskim mieszkaniu. Są ustalenia prokuratury

Redakcja
12.09.2017 11:56
Policja
fot. Flickr

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zgonu 26-letniej kobiety, znalezionej w niedzielę w mieszkaniu przy ul. Estery, były ciosy nożem w klatkę piersiową - poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Przyczynę zgonu znalezionego w mieszkaniu 26-letniego mężczyzny mają pomóc ustalić m.in. badania toksykologiczne. - Na podstawie wstępnych wyników sekcji zwłok możemy potwierdzić, że przyczyną zgonu kobiety było kilkanaście ciosów nożem zadanych w klatkę piersiową i uszkadzających istotne dla życia organy. Natomiast nie znamy jeszcze przyczyn zgonu mężczyzny, pomogą je ustalić badania toksykologiczne i inne - powiedział prok. Hnatko.

Ciała dwojga 26-latków znaleziono w niedzielę rano w mieszkaniu przy ul. Estery na krakowskim Kazimierzu. Mieszkanie było zamknięte od wewnątrz, na ciele kobiety znajdowały się liczne rany od ciosów nożem. Leżący na podłodze mężczyzna miał ślady krwi na rękach.

W mieszkaniu znaleziono duże ilości różnych substancji. Badania wykażą, czy są to substancje psychoaktywne, czy też tzw. dopalacze. Zabezpieczono także noże, telefony i inne przedmioty. Z ustaleń prokuratury wynika, że osoby te od kilku lat wynajmowały mieszkanie, a przyjechały do Krakowa na studia.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo o przestępstwo zabójstwa. W toku postępowania nie wyklucza zarówno wersji, że sprawcą zabójstwa jest jedna z osób zmarłych, jak i wersji, że dokonała tego osoba trzecia.

RadioZET.pl/PAP/MP