Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Uczniowie podstawówki uratowali życie starszego mężczyzny. „Ludzie przechodzili obojętnie”

11.01.2019 12:35
xxx wiadomosci

Troje uczniów jednej ze szkół podstawowych w Krakowie uratowało życie starszemu mężczyźnie. Mali bohaterowie zostali nagrodzeni przez prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.

karetka fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Mowa o wydarzeniach z końca listopada ubiegłego roku. Nikolas, uczeń 5. klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 151 w Krakowie, zauważył w drodze na lekcje starszego mężczyznę, który osunął się na ziemię. Chłopiec nie wahał się ani chwili. Podbiegł do niego, ułożył go w bezpiecznej pozycji, sprawdził tętno i wezwał pogotowie – opisuje portal krakow.pl.

Już po chwili dołączyła do niego Blanka, uczennica 4. klasy w tej samej szkole. Dziewczynka informowała o zdarzeniu przechodniów. Jeden z nich podjął akcję reanimacyjną. Pomógł mu kolejny uczeń – Janek z 8. klasy.

– To było straszne, bo bardzo dużo ludzi przechodziło obojętnie obok tego – wspomina Janek w rozmowie z krakow.pl. „Ale nie dziwię się, bo widok był naprawdę straszny. Pan był blady jak ściana, miał otwarte oczy i tępy wzrok” – dodaje.

– Jesteśmy dumni z naszych uczniów i cieszy nas, że wykorzystali wiedzę i umiejętności zdobyte podczas dodatkowych zajęć szkolnych, na których realizowany był program „Ratujemy i Uczymy ratować” – powiedziała dyrektorka szkoły Justyna Sikorska-Grzyb.

Postawa uczniów została doceniona również przez prezydenta Krakowa. Jacek Majchrowski spotkał się z dziećmi w czwartek.

RadioZET.pl/krakow.pl/MK

Oceń