Zamknij

W Krakowie powstał pierwszy bar tlenowy. W "menu" świeże powietrze

Redakcja
20.02.2017 15:56
W Krakowie powstał pierwszy bar tlenowy. W "menu" świeże powietrze
fot. Facebook

Kraków ma dość duszenia się smogiem i chce znowu głęboko odetchnąć. W stolicy Małopolski powstał pierwszy pub tlenowy. Można załagodzić kaca smogowego i zamówić "setkę" świeżego powietrza. Bar o wdzięcznej nazwie "Pełną Piersią" można odwiedzać w Krakowie przy ulicy Ambrożego Grabowskiego 13.

Coraz większe stężenie smogu w powietrzu skutkuje wypłycaniem się oddechu, problemami z krążeniem oraz różnego rodzaju bólami głowy. O negatywnym wpływie wysokiego zanieczyszczenia powietrza informowaliśmy już w Radiu ZET.

Podobne lokale w stolicy Małopolski znajdują się w Japonii i Chinach. Teraz stały się inspiracją dla krakowian. Dodatkowo tlenowe sesje stosuje się w Azji w różnych firmach i korporacjach, by wzmocnić wydolność umysłową pracowników. 

Na terapeutyczną sesję możemy udać się każdego dnia, wystarczy wcześniej umówić się telefonicznie. Przed jej rozpoczęciem wybieramy dogodne dla siebie miejsce. Może to być komfortowy fotel z masażem, bądź wygodne pufy. Obsługa podłączy nam maskę tlenową lub tzw. "wąsy", wyglądające jak szpitalne rurki.

Możemy także wybrać tlen bezzapachowy lub aromatyzowany. Do wyboru jest m.in. lawenda, trawa cytrynowa, pomarańcza czy mięta. W bonusie obsługa serwuje herbatę, kawę, wodę lub napój oczyszczający organizm. Wszystko to w rytm relaksującej muzyki, przy której można naprawdę się odprężyć. Oczywiście bar nie podaje czystego tlenu. Dawkowane jest odpowiednie jego stężenie, które ma nam poprawić nastrój. 

Jedna sesja w barze tlenowym trwa maksymalnie dwie godziny. 

Więcej informacji można znaleźć na profilu facebookowym baru. 

RadioZET.pl/zpr, KM