Zamknij

10-letnia Wiktoria brutalnie pobita. „Jedna mnie przytrzymywała, a druga waliła pięściami”

Dominik Gołdyn
26.03.2019 09:16
10-letnia Wiktoria brutalnie pobita. „Jedna mnie przytrzymywała, a druga waliła pięściami”
fot. East News

Nastolatki boleśnie pobiły 10-letnią dziewczynkę w Krakowie. Policja wszczęła postępowanie i poszukuje świadków zdarzenia. Dziewczynka spędziła trzy dni w szpitalu. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do brutalnego pobicia 10-latki przez dwie nastolatki doszło w piątek, 22 marca, w godzinach popołudniowych, na osiedlu Jagiellońskim przy Rondzie Hipokratesa w Krakowie – informuje krakowska policja. Dziewczynka wracała ze szkoły do domu. 

– Jedna chwyciła za mój plecak i coś powiedziała. Potem obie zaciągnęły mnie za piekarnię i tam pobiły. Jedna mnie przytrzymywała, a druga waliła pięściami. Po chwili uciekły – powiedziała 10-latka w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. 

Zobacz także

Wiktoria spędziła trzy dni w szpitalu. Lekarze podejrzewali złamanie żeber i uszkodzenia śledziony oraz trzustki. O sprawie pobicia 10-latki poinformowała na Facebooku jej mama. Kobieta poprosiła o pomoc w ujęciu nastolatek. 

foto1
fot.

Świadkowie zdarzenia bądź osoby, które mają jakiekolwiek informacje na ten temat, oraz sprawczynie pobicia dziewczynki, proszeni są o kontakt z Komisariatem Policji VII w Krakowie, tel. 12 61 52 911 lub  997.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/Policja/DG