Zamknij

Nożownik zaatakował w centrum Krakowa. Ranny został policjant?

Redakcja
01.10.2018 17:20
Kraków. Atak nożownika na placu Szczepańskim. Wśród rannych policjant?
fot. diy13/Shutterstock

W nocy z piątku na sobotę na placu Szczepańskim w Krakowie doszło do bójki z udziałem noża. Według "Gazety Wyborczych" zaatakowany został funkcjonariusz policji. Komenda wojewódzka nie potwierdza tych informacji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała "Gazeta Wyborcza", dramatyczne zdarzenie miało miejsce o godz. 4.30 w nocy z 29 na 30 września.

Na nagraniu z monitoringu udostępnione przez dziennik widać, jak z jednego z lokali na pl. Szczepańskim wybiega mężczyzna w krótkim podkoszulku i wdaje się w kłótnię z inną osobą.

Zobacz także

W pewnym momencie zadaje on cios nożem i ucieka z miejsca zdarzenia. Ofiarą - według "Wyborczej" - miał być funkcjonariusz policji.

Komenda z Krakowa tylko potwierdziła, że w bójce jedna osoba została ranna. - To mieszkaniec powiatu brzeskiego. Prowadzimy czynności poszukiwawcze, zabezpieczyliśmy monitoring, ustalamy świadków - podkreślił Mateusz Drwal z biura prasowego małopolskiej policji.

Sprawę zainteresowała się również prokuratura.

- Trwają czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście. Z uwagi na dobro tego postępowania na razie nie udzielamy więcej informacji - powiedział Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie, cytowany przez dziennik.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/PTD