Zamknij

Taksówkarz ugodzony nożem. Sprawcę zatrzymali strażnicy miejscy

Redakcja
05.11.2018 20:32
Kraków. Atak nożownika w Nowej Hucie. Ranny taksówkarz
fot. maxsattana/Shutterstock (ilustracyjne)

Sąd zdecyduje o dalszych losach 40-latka, który w Krakowie zaatakował nożem na jednym z nowohuckich osiedli. Jego ofiarą był taksówkarz. Napastnika obezwładnili wezwani na miejsce strażnicy miejscy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek 2 listopada na osiedlu Na Stoku. Straż miejską zaalarmował mężczyzna, który wbiegł do miejscowej komendy i poinformował o pobiciu przy postoju taksówek.

Zobacz także

Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch szarpiących się mężczyzn. Na widok zbliżających się funkcjonariuszy jeden z nich wsiadł do pojazdu, a drugi – kierowca taksówki, czekał przed autem.

Miał on przeciętą i zakrwawioną twarz. Stwierdził, że siedzący w środku mężczyzna zaatakował go bez powodu, pobił i kilkukrotnie uderzył nożem.

Jeden ze strażników otworzył drzwi i nakazał podejrzanemu wyjść na zewnątrz. Ponieważ ten nie słuchał poleceń, wyciągnął go z samochodu, obezwładnił i zakuł w kajdanki.

W trakcie oczekiwania na przyjazd policji ujęty groził strażnikom i próbował jednego z nich uderzyć głową. O dalszych losach sprawcy zadecyduje sąd. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PTD