Zamknij

Autobus wjechał w przystanek. Wiata wyrwana z chodnika

28.09.2020 17:51
Kraków. Autobus wjechał w przystanek
fot. Straż Miejska Miasta Krakowa/Facebook

Do groźnego wypadku doszło w Krakowie. Autobus wjechał w przystanek, a uderzenie pojazdu było tak silne, że wyrwało wiatę z chodnika. W sieci pojawił się zdjęcia, ukazujące skalę zniszczeń. Według ustaleń służb kierowca autobusu był trzeźwy.

O zdarzeniu donosi w poniedziałek m.in. "Gazeta Krakowska" oraz Polsatnews.pl. W rejonie skrzyżowania ulic Kobierzyńskiej i Skośnej w Krakowie autobus linii 194 wjechał w pobliski przystanek.

Autobus wbił się w przystanek. Wiata wyrwana z chodnika

Uderzenie pojazdu było tak silne, że wyrwało wiatę z chodnika. Wypadek miał miejsce około godziny 9.00 rano w pobliżu kościoła, przedszkola oraz szkoły podstawowej.

Zobacz także

Według doniesień lokalnych mediów, szczęśliwie na przystanku nikogo nie było. Krakowska straż miejska opublikowała zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Gdy przyjechaliśmy na miejsce, autobus był zaklinowany w wiacie

Edyta Ćwiklik, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej Miasta Krakowa w rozmowie z Polsatnews.pl.

Z portalem rozmawiał również Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przekazał, że o zawiadomienie o zdarzeniu nie wpłynęło na policję.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus zahaczył o dach wiaty. Wyjaśniamy jednak dokładnie przyczyny tego zdarzenia. Będziemy przeglądać m.in. monitoring

Marek Gancarczyk, rzecznik MPK w Krakowie w rozmowie z "Gazetą Krakowską"

Teren zdarzenia zabezpieczony był do godziny 11.30. Z wstępnych informacji wynika, że kierowca pojazdu nie był pod wpływem środków psychoaktywnych ani alkoholu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Polsatnews.pl/Gazeta Krakowska/Straż Miejska Miasta Krakowa/Facebook