Zamknij

Awantura w tramwaju. Napastnik wyrwał drzwi i groził nożem motorniczemu

05.09.2020 11:49
awantura w tramwaju w krakowie
fot. Albin Marciniak /East News

Jeden z pasażerów tramwaju linii nr 20 w Krakowie awanturował się z motorniczym, wyrwał drzwi do jego kabiny i groził użyciem noża. W obronie ofiary stanął jeden z pasażerów. Do zdarzenia doszło w sobotę rano.

Awantura w tramwaju w Krakowie. "Awanturnik trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych. Kiedy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany" – powiedział PAP Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Zgodnie z informacjami przekazanymi PAP przez rzecznika krakowskiego MPK Marka Gancarczyka mężczyzna wszedł do tramwaju linii nr 20 na przystanku Lipska. Wyłamał drzwi do kabiny, straszył motorniczego, że użyje noża.

Awantura w tramwaju w Krakowie. Napastnik groził motorniczemu nożem

"Na szczęście w obronie naszego pracownika stanął pasażer, który pomógł mu obronić się przed atakującym ich napastnikiem. Bardzo dziękujemy pasażerowi. Nie każdy by pomógł, wiele osób by się bało" – podkreślił rzecznik MPK.

Zobacz także

Zajście zarejestrowały kamery monitoringu. Motorniczemu i pasażerowi nic się nie stało.

ZOBACZ TAKŻE: Policja tłumaczy się z ostrej interwencji w autobusie. Nagranie z monitoringu

Agresor ostatecznie wysiadł z wagonu, uszkadzając drzwi. Na tym jednak nie poprzestał i zaatakował również przechodzące osoby, m.in. zrzucił z roweru przejeżdżającą obok dziewczynę.

Zobacz także

Napastnikowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl /PAP/ MPK Kraków