Zamknij

Podrobił paszport covidowy, wpadł na lotnisku. "Dokument należał do innej osoby"

27.12.2021 19:14

Grzywnę w wysokości ośmiu tys. zł nałożono na 21-latka z Wielkiej Brytanii, który podczas kontroli na podkrakowskim lotnisku w Balicach przedstawił sfałszowany dokument, potwierdzający wykonanie szczepień przeciwko COVID-19.

Kraków
fot. Lotnisko w Balicach/Albin Marciniak/East News

Karpacki oddział Straży Granicznej poinformował w poniedziałek, że fałszywy dokument podczas kontroli przedstawił młody turysta, który - mając świadomość obowiązujących przepisów sanitarnych - zdecydował się wsiąść do samolotu bez wcześniejszego zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Kraków. Brytyjczyk podrobił paszport covidowy. Wpadł na lotnisku

"W celu uniknięcia kwarantanny, 21-latek przedstawił do kontroli strażnikom granicznym sfałszowany certyfikat szczepień przeciwko COVID-19. W trakcie sprawdzeń aplikacją weryfikującą ustalono, że jest to oryginalny dokument należący do innej osoby, w którym sfałszowane zostały dane osobowe" - poinformowała SG.

Mężczyzna został zatrzymany, po czym przedstawiony został mu też zarzut posłużenia się podrobionym dokumentem i przedstawienia go jako autentyczny. Brytyjczyk przyznał się do oszustwa. W porozumieniu z prokuratorem zdecydowano, że 21-latek zapłaci grzywnę w wysokości 8 tysięcy złotych. Musi też m.in. pokryć koszty sądowe.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP