Zamknij

CBA w krakowskim magistracie. Trzy urzędniczki zatrzymane

Redakcja
03.07.2018 11:42
Kraków. CBA zatrzymało trzy urzędniczki magistratu
fot. cba.gov.pl

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby – trzy urzędniczki krakowskiego magistratu i pośredniczkę nieruchomości. Sprawa ma związek z nieprawidłowościami przy sprzedaży i wynajmie mieszkań komunalnych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał „Dziennik Polski”, wśród zatrzymanych jest dyrektorka Wydziału Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Krakowa, kierowniczka referatu lokali użytkowych w Zarządzie Budynków Komunalnych, kierowniczka Referatu ds. spółdzielni mieszkaniowych, trwałego zarządu i użytkowania Wydziału Skarbu Miasta UMK oraz pośredniczka w sprzedaży lokali Magdalena Z.

Zobacz także

– Ustalenia śledczych z CBA i prokuratury wskazują, że urzędniczki m.in. w zamian za łapówki pomagały w uzyskaniu prawa do lokali użytkowych i mieszkalnych w atrakcyjnych miejscach Krakowa, m.in. przy ul. Szewskiej, Karmelickiej  czy Mostowej – poinformował Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA.

Łącza suma łapówek miała sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. – Wśród „podarków” były też perfumy – dodał Kaczorek. Ponadto od rana we wtorek trwają przeszukania w krakowskim magistracie i siedzibie ZBK prowadzone przez funkcjonariuszy CBA.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Polski/PTD