Zamknij

Tragedia w Krakowie. Dwie osoby utonęły w Wiśle

07.07.2019 17:19
Tragedia w Krakowie. Dwie osoby utonęły w Wiśle
fot. ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS

Tragedia w Krakowie. Z Wisły wyłowiono ciała dwóch osób. Policja apeluje o zachowanie rozwagi w trakcie wakacyjnych kąpieli. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ciało 40-letniej kobiety wyłowiono z Wisły na wysokości Galerii Kazimierz w niedzielę po godzinie 5. Jak ustalili śledczy, kobieta bawiła się na imprezie razem ze swoim znajomym. W pewnym momencie 40-latka postanowiła się wykąpać i weszła do Wisły. 

''Miała wypłynąć na sam środek Wisły i nagle zniknęła pod wodą'' - podaje ''Gazeta Krakowska''. Kobiecie towarzyszył pijany mężczyzna, który wezwał na miejsce służby ratownicze. Sekcja zwłok 40-latki wykaże, czy przed śmiercią znajdowała się pod wpływem alkoholu. 

Tragedia w Krakowie. Z Wisły wyłowiono ciała dwóch osób

W sobotę również w Wiśle utonął 37-latek. Mężczyzna w towarzystwie trzech znajomych spożywał alkohol na Bulwarach Wiślanych. 37-latek miał stracić równowagę i wpaść do wody. Mimo szybkiej reanimacji nie udało się go uratować.

Zobacz także

Według statystyk policji nie ma dnia, w którym funkcjonariusze nie informują o ofiarach wypadków czy utonięć. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje, by zachować rozwagę nad wodą, ponieważ jest ona nieprzewidywalnym żywiołem. Szczególnie powinniśmy pamiętać, by pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu.

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska