Zamknij

Nikt nie chciał ustąpić kobiecie w 8. miesiącu ciąży. Do akcji wkroczyła motornicza

Redakcja
16.07.2018 17:20
Kraków
fot. Tramwaj w Krakowie/Wikimedia.Commons

Pani Agacie nikt nie chciał ustąpić miejsca w tramwaju, pomimo iż kobieta jest w 8. miesiącu ciąży. Doszło do tego dopiero interwencji motorniczej, która w tym celu zatrzymała pojazd. Pasażerka wyraziła wdzięczność w liście skierowanym do krakowskiego MPK.

Sytuacja miała miejsce przed tygodniem, o godz. 6:25 w jednym z tramwajów, który podjechał na przystanek przy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Wsiadła do niego pani Agata, będąca w zaawansowanej ciąży. Niestety, w środku nie było miejsc siedzących, a żaden z pozostałych pasażerów nie ustąpił miejsca przyszłej matce. Impas trwał przez kilka chwil, aż do momentu, gdy nie zainterweniowała motornicza:

"Zanim odjechaliśmy z przystanku Muzeum Lotnictwa, Pani wyszła ze swojej kabiny i powiedziała do pasażerów, ze prosi o <ustąpienie miejsca Pani w ciąży> - relacjonuje pai Agata w liście do Mijskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie. Treść pisma MPK opublikowało na Facebooku.

"Jestem jej bardzo wdzięczna, bo jak zauważyłam przez ostatnie miesiące, niestety wrażliwość pasażerów na kobiety w ciąży i ustępowanie im miejsca należy do rzadkości, a dzięki takim sytuacjom mam nadzieje ze ich świadomość będzie większa" - dodaje pasażerka.

Zobacz także

"To pochwała zachowania motorniczej MPK, która do nas trafiła. Drodzy pasażerowie, byłoby super, gdyby jednak w takich sytuacjach reakcja prowadzącego nie była potrzebna" - tymi słowami MPK skomentowało cały incydent.

RadioZET.pl/Facebook/MP