Zamknij

Eksplozja w tramwaju w Krakowie. Z okien wyleciały szyby i kawałki metalu

04.03.2020 14:44
Kraków
fot. Facebook.com/Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK

Eksplozja w tramwaju na al. Pokoju w Krakowie. Jak podają lokalne media, z okien pojazdu wyleciały szyby. Żaden z pasażerów nie został poszkodowany. Miejskie służby wyjaśniają okoliczności tajemniczego wybuchu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło na al. Pokoju przy przystanku Dąbie w Krakowie. Z relacji pasażerów wynika, że w tylnej części tramwaju pojawił się ogień. Motorniczy zdołał dojechać do przystanku i ewakuować pasażerów. Pięć sekund później nastąpił wybuch. 

Stałem z synkiem na przystanku Dąbie. W pierwszym wagonie linii 22 - zaraz jak podjechał - coś wybuchło wybijając szyby i jakieś kawałki metalu - metr od nas. Po minucie znowu coś wybuchło, a potem siwy dym się pojawił

- relacjonuje w rozmowie z ''Gazetą Krakowską'' świadek zdarzenia. Informację o tajemniczym wybuchu potwierdził rzecznik MPK Marek Gancarczyk. Miejskie służby, które wyjaśniają okoliczności zdarzenia, poinformowały, że żaden z pasażerów nie został poszkodowany. 

Krakowska ''Gazeta Wyborcza'' przekazała, że MPK wprowadziło zastępcze linie autobusowe na odcinku rondo Czyżyńskie - rondo Grzegórzeckie. Linie 1, 14, 22, 71 kierowane są przez al. Jana Pawła II. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/Gazeta Krakowska