Zamknij
Kraków. Ewakuacja około stu mieszkańców bloku
8 Zobacz galerię
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

W krakowskiej Nowej Hucie ewakuowano około stu mieszkańców bloku na osiedlu Piastów. Policjanci odkryli w jednym z mieszkań duże ilości niebezpiecznych przedmiotów z czasów II wojny światowej.

Ewakuacja mieszkańców 11-piętrowego bloku na osiedlu Piastów w Krakowie rozpoczęła się w środę wieczorem. Blisko sto osób na czas działań saperów umieszczono w ogrzewanych autobusach MPK. Jak podaje Radio Kraków, teren wokół bloku został zabezpieczony przez policję i straż pożarną.

''Na miejscu działania prowadzą mnogie siły i środki policji, PSP oraz podmiotów współpracujących" - informuje w mediach społecznościowych Kraków112-Krakowskie Ratownictwo w obiektywie.

Kraków. Ewakuacja bloku, znaleziono pociski z czasów II wojny światowej

Jak poinformowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji, funkcjonariusze trafili do mieszkania, ponieważ jego lokator zgłosił się do szpitala z dość poważnymi ranami powstałymi ewidentnie w wyniku eksplozji materiałów wybuchowych. 

Według relacji policjantki w mieszkaniu znajdującym się w 11-piętrowym bloku znaleziono niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej w znacznych ilościach. Policyjni pirotechnicy uznali, że materiały te są na tyle niebezpieczne, że trzeba było ewakuować cały blok.

RadioZET.pl/PAP