Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wepchnął żonie rurę od prysznica do gardła. Chciał ''wypłukać żołądek''

31.10.2018 10:51
xxx wiadomosci

45-letni Mirosław N. odpowie przed krakowskim sądem za nieumyślne narażenie żony na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Mężczyzna wlał do ust swojej żony znaczne ilości wody, by wypłukać jej żołądek. Kobieta była pod wpływem alkoholu i narkotyków. Nie przeżyła. 
 

Wepchnął żonie rurę od prysznica do gardła. Chciał ''wypłukać żołądek'' fot. Pixabay

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje ''Gazeta Krakowska'', małżeństwo zażywało kokainę na imprezie pod Krakowem. Po powrocie do domu kobieta dodatkowo spożywała alkohol. Nad ranem poinformowała swojego męża, że zażyła leki. Stan kobiety zaczął się pogarszać. Mężczyzna postanowił podjąć samodzielną próbę udzielenia pomocy. 

''Usiłował wymusić jej wymioty i zdecydował się wykonać jej na siłę płukanie żołądka. Odczepił rączkę od prysznica i samą końcówkę rurki wsunął do ust żony, po czym odkręcił wodę'' - czytamy. 

Gdy próba uratowania kobiety nie przynosiła skutku, mężczyzna wezwał na miejsce ekipę ratowników medycznych. Pacjentka zmarła w karetce mimo udzielonej pomocy. 

Z opinii biegłych wynika, że przyczyną zgonu kobiety była ostra niewydolność krążenia na skutek zażycia mieszaniny leków, alkoholu i narkotyków. Do śmierci mogło przyczynić się również wypełnienie wodą dróg oddechowych.

Mirosławowi N. postawiono 5 zarzutów, w tym narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia żony oraz posiadania narkotyków. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.
RadioZET.pl/Gazeta Krakowska/DG 

Oceń