Zamknij

37-letnia Romka metodą „na wnuczka” wyłudziła od seniorów ponad 140 tysięcy zł

Redakcja
13.02.2019 13:03
37-letnia Romka metodą „na wnuczka” wyłudziła od seniorów ponad 140 tysięcy zł
fot. Shutterstock

Ponad 140 tys. złotych wyłudziła od seniorów 37-letnia kobieta, stosując tzw. metodę na wnuczka. Postawiono jej zarzuty oszustwa, za co grozi do ośmiu lat więzienia. Sąd zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, nad sprawą pracowali od kilku miesięcy policjanci w Krakowie. Ustalono, że kobieta narodowości romskiej dzwoniła do swoich ofiar, przedstawiając zmyśloną historię, w której przekonywała, że jedynie przekazanie pieniędzy może uratować ich bliskich z opresji. W taki sposób wyłudziła od seniorów ponad 140 tysięcy zł.

Bezlitośni złodzieje prawie zmusili 76-latkę do wypłacenia oszczędności życia

Policjanci wytypowali 37-letnią oszustkę, ale ta zaczęła się ukrywać. Wpadła kilka dni temu na lotnisku w Warszawie, gdzie została zatrzymana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Prokuratura postawiła kobiecie sześć zarzutów oszustwa. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi jej do ośmiu lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP/BM