Kocyk w lajkoniki i body w obwarzanki. Miasto podaruje wyprawki sześcioraczkom

Joanna Zaremba
21.05.2019 15:42
Kocyk w lajkoniki i body w obwarzanki. Miasto podaruje wyprawki sześcioraczkom
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Miasto podaruje wyprawki sześcioraczkom, które przyszły na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W każdej z sześciu paczek znajdą się kocyk, czapeczka, body i grzechotka – z krakowskimi symbolami: lajkonikiem, smokiem i obwarzankami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent Jacek Majchrowski przekaże rodzicom także specjalny list gratulacyjny.

Zobacz także

"Miejskie" wyprawki są przeznaczone dla wszystkich nowo narodzonych dzieci zameldowanych w Krakowie i wręczane od początku 2018 r. Rodzice sześcioraczków otrzymają je "ekstra".

Ubranka w barwach miasta

Ubranka są utrzymane w oficjalnych barwach miasta: niebieskiej i białej. To kocyk w Lajkoniki, body w obwarzanki i czapeczka z okiem Smoka Wawelskiego. Jest też grzechotka w kształcie smoka z owieczką w brzuchu, książka z wierszami Michała Rusinka, karta biblioteczna i Informator Krakowskiej Rodziny.

4

Fot. Magiczny Kraków/www.krakow.pl

Wszystkie zawarte w wyprawce wyroby zostały wyprodukowane w Polsce, mają stosowne certyfikaty, są zdrowe i bezpieczne dla dzieci.

Zobacz także

Sześcioraczki urodziły się w poniedziałek 20 maja. To cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Będą nosić imiona: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela. Lekarze obecnie oceniają stan dzieci jako zadowalający.

Zobacz także

RadioZET/PAP