Zamknij

Kraków. Skandal w straży miejskiej. W zamian za interwencję domagał się seksu

01.12.2020 21:52

Strażnik miejski z Krakowa złożył swoje koleżance niedwuznaczną propozycję. W zamian za pomoc w interwencji zażądał seksu. Mężczyzna został już zwolniony.

straż miejska
fot. GERARD/REPORTER

Bulwersującą sytuację opisała "Gazeta Krakowska". Do redakcji przyszedł e-mail, w którym opisano szczegóły skandalu. Do molestowania miało dojść w Nowej Hucie, kiedy strażniczka była zmuszona wezwać wsparcie innego patrolu.

Zobacz także

Kraków. Strażnik molestował koleżankę. Został zwolniony

"Gdy było już po wszystkim, na miejscu, strażnik, który przyjechał jej na pomoc, zrobił coś bardzo brzydkiego. Strażniczka, której dotyczy sprawa, chciała mu podziękować, na co on powiedział, że samo <<dziękuję>> nie wystarczy" - informuje "Gazeta Krakowska". Mężczyzna miał wskazać, o jaką czynność seksualną mu chodzi.

Według autora listu molestowana kobieta to nowa strażniczka. Mężczyzna, który złożył jej niedwuznaczną propozycję, ma być z kolei wieloletnim pracownikiem Straży Miejskiej. Kobieta o wszystkim poinformowała swojego przełożonego. "Napisała notatkę na polecenie naczelnika i toczy się postępowanie wewnętrzne, ale prokuratury nikt nie zawiadomił" - kontynuował informator "GK". "Wszyscy wiemy, co się dzieje w kraju, walczymy o prawa kobiet, strajki, manifestacje itp. A u nas w straży takie rzeczy. Tak być nie powinno, każda kobieta zasługuje na szacunek, a sprawa jest poważna" - podsumował autor e-maila.

Prawdziwość incydentu potwierdziło biuro prasowe straży miejskiej. - Z przykrością potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Wspomniany strażnik zachował się w skandaliczny sposób, wypowiadając wobec swojej koleżanki wulgarne i obraźliwe słowa. Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca - podkreślił Marek Anioł, rzecznik krakowskiej straży miejskiej.

Jak dodał, komendant wszczął postępowanie wyjaśniające. Sprawą zajmuje się także komisja ds. postępowania antydyskryminacyjnego i antymobbingowego. Mężczyzna przyznał się do swojego zachowania i został zwolniony ze Straży Miejskiej.

Zobacz także

RadioZET.pl/"Gazeta Krakowska"