Zamknij

Nastolatek z maczetą gonił jadącego na hulajnodze. Kolega z wiatrówką próbował go "odbić"

Mikołaj Pietraszewski
20.08.2022 18:57

19-latek z maczetą gonił jadącego hulajnogą na Bulwarach Wiślanych w Krakowie. Z kolei 16-letni kolega napastnika miał przy sobie wiatrówkę i próbował odbić schwytanego już przez strażników kompana. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę.

Kraków
fot. Jacek Boron/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformowała krakowska straż miejska, ok. godz. 2 w nocy z piątku na sobotę do strażników, patrolujących rejon Bulwarów Wiślanych, podeszli zdenerwowani przechodnie i poinformowali, że niedaleko ktoś biega z ostrym narzędziem i zaczepia idące osoby.

Kraków. Nastolatek z maczetą gonił jadącego na hulajnodze

Gdy strażnicy udali się we wskazanym kierunku, zobaczyli mężczyznę, który z maczetą w ręku biegnie za osobą jadącą na hulajnodze. Krzyknęli, aby odrzucił narzędzie i pozostał na miejscu. Mężczyzna wyrzucił maczetę na alejkę i zaczął uciekać w stronę pobliskiego hotelu. Strażnicy po krótkim pościgu ujęli go i zakuli w kajdanki.

Gdy wydawało się, że to koniec interwencji, to - jak czytamy w relacji - nagle z mroku wyłonił się młodszy kolega napastnika. Był agresywny i miał przy sobie wiatrówkę, szarpiąc się próbował "odbić" kompana.

16-latek został szybko obezwładniony i również zakuty w kajdanki. Obu mężczyzn zatrzymano wraz z niebezpiecznymi narzędziami oraz przekazano wezwanym na miejsce policjantom.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP