Zamknij

Kraków pożegnał Zbigniewa Wodeckiego [GALERIA]

Redakcja
30.05.2017 12:16

Polska pożegnała Zbigniewa Wodeckiego. Uroczystości pogrzebowe odbyły się we wtorek. Artyście w pierwszej kolejności oddano hołd piosenką "What a Wonderful World" Louisa Amstronga, zagraną na trąbce z Wieży Mariackiej. Muzyk został pochowany na cmentarzu Rakowieckim w Krakowie.

Kraków pożegnał Zbigniewa Wodeckiego [GALERIA]
fot. Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta

Punktualnie o 12:00 rozpoczęła się msza żałobna w Bazylice Mariackiej. Przewodniczył jej biskup Tadeusz Pieronek. Bliskim zależało na tym, aby smutna uroczystość miała charakter prywatny i rodzinny. Prezbiterium zarezerwowane zostało dla bliskich, tak by w spokoju mogli pożegnać wybitnego muzyka. Tylna część kościoła była otwarta dla wszystkich wielbicieli twórczości Zbigniewa Wodeckiego, którzy również chcieli mu w jakiś sposób towarzyszyć w tej ostatniej drodze. 

O godzinie 14:00 uroczystości żałobne przeniosły się na Cmentarz Rakowiecki, gdzie spoczął artysta. Został złożony do grobu rodzinnego. Początkowo miał spocząć w Alei Zasłużonych na krakowskich Rakowicach, gdzie pochowani są między innymi Jan Matejko, Helena Modrzejewska i Ignacy Daszyński. Rodzina zdecydowała jednak inaczej.

Rodzina prosi o uszanowanie żałoby. Wystosowano apel, by nie organizować bez wiedzy bliskich żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek.

RadioZET.pl/KM