Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Fałszywy taksówkarz okradał pijanych klientów. Udawał, że wypłaca pieniądze z karty

08.05.2018 11:43
xxx wiadomosci

Krakowscy policjanci zatrzymali 70-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy oferował w Krakowie usługi taksówkarskie pijanym klientom i w wyniku podstępu okradał ich konta — poinformowała we wtorek Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Taksówka fot. Archiwum Radia ZET
Zagłosuj

Czym wolisz się przemieszczać?

Fałszywy taksówkarz usłyszał trzy zarzuty kradzieży i jeden zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policja ustala kolejne ofiary podejrzanego. Ustalenie szczegółów nie było łatwe, gdyż ofiarami przestępcy były głównie osoby nietrzeźwe.

Na podstawie przekazanych przez ofiary informacji policja ustaliła modus operandi sprawcy. Mężczyzna podjeżdżał wieczorem pod lokale w centrum Krakowa i oferował swoje usługi osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu.

Od klientów żądał karty bankomatowej jako zabezpieczenie płatności. Podjeżdżał z klientem pod bankomat, markował włożenie karty i prosił o wbicie kodu PIN. Następnie informował, że karta została zablokowana i odjeżdżał, pozostawiając klienta przed bankomatem. Dzięki poznanemu kodowi PIN wypłacał potem wszystkie pieniądze z konta ofiary i wyrzucał kartę.

Klika dni temu policjanci wytypowali, kim jest fałszywy taksówkarz. 70-letni mieszkaniec Krakowa został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy wypłacał gotówkę z konta kolejnego oszukanego klienta. Śledczy wyjaśniają, jak długo działał oszust i ile osób oszukał.

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń