13-latka zawdzięcza życie policjantom. Zainteresowało ich jej zachowanie

Redakcja
18.05.2018 14:52
13-latka zawdzięcza życie policjantom. Zainteresowało ich jej zachowanie
fot. policja.pl

Szybka i profesjonalna pomoc policjantów uratowała życie dziecka. Dzielnicowi udzielili pomoc dziewczynce, która dostała silnej reakcji alergicznej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło 15 maja br., po godzinie 15.00. Podczas obchodu rejonu służbowego w rejonie os. Widok w Krakowie, policjanci zauważyli siedzącą na chodniku nastolatkę, która wzbudziła ich zainteresowanie nietypowym zachowaniem.

Dzielnicowi podeszli do dziewczynki pytając, czy coś się stało. Podczas rozmowy ustalili, że 13-latka chwilę wcześniej zjadła kanapkę z pastą zawierającą orzechy, na które jest uczulona. Zaraz po zjedzeniu dziewczynka poczuła się źle – posiłek spowodował silną reakcję uczuleniową polegającą na gwałtownym zaburzeniu oddychania oraz ogólnym osłabieniu organizmu - informuje KWP w Krakowie.

Zobacz także

Dzielnicowi natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy, powiadomili rodzinę nieletniej, a także załogę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Dzięki szybkiej reakcji policjantów oraz ich zaangażowaniu poszkodowana, w stanie przytomnym, w obecności członka rodziny przewieziona została do szpitala przy ul. Strzeleckiej w Krakowie, a jej zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

TO POWINNO CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

SPRAWDŹ: Kalendarz pylenia roślin, czyli podręcznik alergika. Kiedy pylą drzewa i trawy?

RadioZET.pl/KWP Kraków/DG