Zamknij

Kibolskie porachunki w Krakowie. 18-latek zaatakowany i pocięty maczetą

Redakcja
31.01.2018 18:09
Kraków
fot. Blokowski przy ul. Teligi/Google Maps

W stanie krytycznym przebywa w szpitalu 18-latek, który został brutalnie pobity przy ul. Teligi w Krakowie-Prokocimiu. Napastnicy mieli się na niego zaczaić i pociąć jego twarz maczetami. Prawdopodobnie była to część porachunków w środowisku pseudokibiców.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Grupa ok. dziesięciu zamaskowanych mężczyzn zaatakowała 18-latka. Nie był to przypadkowy incydent, bowiem wcześniej urządzono zasadzkę. Chłopak najpierw próbował im uciec, w końcu jednak agresorzy dopadli go, pobili i pocięli mu twarz maczetami (zadali kilkadziesiąt ciosów). 

Zobacz także

Jak dowiaduje się krakowska „Gazeta Wyborcza”, poszkodowany ma bardzo poważne obrażenia, niemal stracił rękę i przebywa obecnie w szpitalu w stanie krytycznym. Według nieoficjalnych informacji miały to być porachunki między zwaśnionym grupami piłkarskich pseudokibiców.

— Monitoring z zajścia jest zabezpieczony, dopóki go dokładnie nie przejrzymy, dopóty nie możemy mówić o szczegółach — powiedziała Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji. Zaapelowała do świadków zdarzenia o kontakt z policją.

Zobacz także

— Nie wykluczamy, że mogły to być porachunki kibiców, ale nie potwierdzamy takiej informacji, dopóki nie przesłuchamy sprawców ataku — powiedziała przedstawicielka biura prasowego policji.

RadioZET.pl/PAP/krakow.wyborcza.pl/MP