Zamknij

Znamy imiona polskich sześcioraczków. Mama: powoli dochodzę do siebie

21.05.2019 11:51
Sześcioraczki
fot. Twitter/Przemek Taranek

Zosia, Kaja, Nela, Malwina, Filip i Tymon - pierwsze polskie sześcioraczki, urodzone w poniedziałek w Krakowie, mają już imiona. Zarówno dzieci, jak i ich mama czują się dobrze.

Pierwsze polskie sześcioraczki - cztery dziewczynki i dwóch chłopców - urodziły się w poniedziałek w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Poród odbył się w 29 .tygodniu ciąży, przez cesarskie ciecie. Maleństwa na razie przebywają w inkubatorach. Każde z nich waży ok. 1 kg. 

- Jeszcze jest ciężko, ale w miarę powoli dochodzę do siebie - mówi w rozmowie z reporterem Radia ZET Klaudia Marzec, matka sześciorga niemowląt (oraz 2,5-letniego synka, który czeka na swoje rodzeństwo w domu.

Znamy imiona sześcioraczków z Krakowa! Posłuchaj pierwszej rozmowy ze szczęśliwym ojcem [PODCAST]

Czy miała już okazję przytulić swoje nowo narodzone pociechy? - Przytulić to za dużo powiedziane, na razie mówimy o dotyk - przyznaje, dodając, że widzieć całą szóstkę to "niesamowite uczucie" i  że "każdy, kto ma dzieci, rozumie".

Zobacz także

Sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – statystycznie raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie, taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału.

RadioZET.pl