Zamknij

Potrącił kobietę na hulajnodze i uciekł, miał czerwone światło. Usłyszał zarzuty

12.03.2021 15:33
Kraków. Potrącenie kobiety na hulajnodze
fot. screen Małopolska Policja

Co najmniej trzy lata więzienia grożą mężczyźnie, który w środę potrącił Krakowie na przejściu dla pieszych 29-latkę na hulajnodze. Kierowca wjechał na pasy na czerwonym świetle, a następnie uciekł z miejsca wypadku. Policjanci ujęli go po kilku godzinach od zdarzenia.

Dramatyczny wypadek na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło 10 marca na ulicy Radzikowskiego w Krakowie. Kierowca samochodu marki bmw wjechał na czerwonym świetle w przejeżdżającą przez pasy na hulajnodze kobietę.

Zdarzenie utrwaliło się na nagraniu monitoringu, który udostępnili w sieci małopolscy policjanci. Kierowca bmw odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielił pomocy poszkodowanej.

Kraków. Potrącił pieszą na hulajnodze i uciekł. Grozi mu więzienie

"Kobieta doznała złamania prawej ręki, złamania lewej nogi oraz  urazu głowy. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło jej pierwszej pomocy, a następnie została zabrana do szpitala" – relacjonuje Małopolska Policja.

Mundurowym udało się szybko ustalić personalia kierowcy. Ujęli go kilka godzin później w jednej z miejscowości w powiecie krakowskim. Zatrzymanym okazał się 25-latek. Miał on już wcześniej ślad w policyjnej kartotece - na początku br. mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

"25-latek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku w ruch lądowym, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo przedstawiono mu zarzut ucieczki z miejsca zdarzenia, dlatego kara ta może zostać zwiększona" – przekazali policjanci. W piątek miał zostać doprowadzony do lokalnej prokuratury.

RadioZET.pl/Małopolska Policja